V pasci (2016)

Detská psychologička Mary Portman (Naomi Watts) prišla pri tragickej automobilovej nehode o manžela. Jej syn Stephen síce nehodu prežil, ale zostal vo vegetatívnom stave upútaný na lôžko. Pre Mary sa život zmenil v nepretržitú starostlivosť o paralyzované dieťa. V jej veľkom dome uprostred lesov v nej narastá pocit samoty a izolácie. Všetko zmení príchod nového pacienta. Malý chlapec Tom sa po smrti matky uzavrel do seba. Mary sa rozhodne zobrať Toma v rámci liečby k sebe domov. Uprostred zúriacej snehovej búrky však chlapec z domu zmizne. Šanca, že prežil vonku mrazivú noc, je nulová. Mary si je však istá, že Toma vo svojom dome niekoľkokrát uvidela. Z miestností sa ozývajú zvláštne zvuky, v dome sa začínajú diať čudné veci. Niekto alebo niečo ju ohrozuje. Mary a Stephen už nie sú vo svojom domove v bezpečí. S narastajúcou hrôzou nadobúda Mary presvedčenie, že ju prenasleduje duch mŕtveho chlapca…
V pasci
V pasti
Oppression
Shut In Continue reading „V pasci (2016)“

Rýchlo a zbesilo 9 (2021)

Dominic Toretto (Vin Diesel) si myslel, že si konečně bude moci začít užívat klidný život s Letty (Michelle Rodriguez) a synem Brianem, jenže pak se ozvala jeho minulost. V týmu lumpů, kteří se rozhodli ovládnout svět, figuruje i člověk, který je stejně odvážný a nebezpečný jako Dom. A taky skvěle řídí. Koneckonců je to jeho bratr Jakob (John Cena). Rozešli se ve zlém po smrti otce a je jasné, že pokud se jejich cesty znovu zkříží, bude je to asi oba hodně bolet. A protože Jakobovi pomáhá s realizací jeho plánů geniální hackerka Cipher (Charlize Theron), se kterou jsme se seznámili v předchozím díle, musí Dominic tváří v tvář přesile dát znovu dohromady „rodinu“ rychlých a zběsilých řidičů. S nimi se vydá na neuvěřitelnou štreku, která vede přes Londýn, Tokio, středoamerickou džungli a historické uličky Edinburghu až do Ázerbájdžánu. Tam všude budou porušovat dopravní předpisy a fyzikální zákony a pokoušet se přitom zachránit svět.
Rychle a zběsile 9
F9
Rýchlo a zbesilo 9
Fast & Furious 9
F9: The Fast Saga Continue reading „Rýchlo a zbesilo 9 (2021)“

Chlpáčikovia (2021)

Opka a Ed sú súrodenci patriaci do živočíšneho druhu chlpáčikov. Chlpaté zvieratká, ktoré vyzerajú ako šištičky, žijúce na na Galapágoch v roku 1835. Ed je namosúrený pesimista a Opka nadmieru energická neustále okolo seba vytvárajúca chaos. Opka s Edom narazia na záhadný kvet, ktorý ich po roztvorení, vtiahne do časového portálu, z ktorého sa vynoria v dome v modernom Šanghaji. Zoznámia sa tu s Clarancom, rozkošným, malým psíkom. Clarance sa im snaží pomôcť pochopiť, na akom mieste a v akom čase sa nachádzajú. Zoberie ich do múzea, kde s hrôzou zistia, že chlpáčikovia vymreli v roku 1835. Opka a Ed si uvedomia, že sa musia vrátiť a svoj druh zachrániť. Trojica sa pomocou iného časového kvetu dopraví na miesto, ktoré existuje mimo priestoru a času. Nanešťastie, Opka a Ed spôsobia ďalšiu nehodu, ktorou dostanú Claranca na neznáme mieste do neznámeho času. Opka a Ed nevedia, čo robiť, a vtom sa zoznámia s Nevyhynutými, s rodinou čudných, vyhynutých tvorov, ktoré už celú večnosť žijú v bezpečí Časového terminálu. Opka si uvedomí, že za všetko môže ona, a sama vyráža domov späť do roku 1835, aby varovala ostatných chlpáčikov pred vyhynutím.
Chlpáčikovia
Chlupáčci
Extinct Continue reading „Chlpáčikovia (2021)“

Jolt (2021)

Lindy (Kate Beckinsale) má problém s ovládaním hnevu, čo sa prejavuje vražednými sklonmi. Aby dokázalo ovládať svoje emócie, nosí vestu plnú elektród, ktorou si dáva do tela elektrické šoky akonáhle dostane chuť vraždiť. Keď je však zavraždený muž, do ktorého je zamilovaná, rozhodne sa vydať sa na cestu pomsty. Zatiaľ čo sa Lindy snaží vypátrať skutočného vraha, policajti prenasledujú práve ju, pretože sa v tomto prípade stáva hlavnou podozrivou.
Jolt Continue reading „Jolt (2021)“

Hra na vraha (2009)

Parta studentů slaví konec studií v odlehlém prázdninovém domě. Bujarou zábavu však razantně ukončí přítomnost sadistického psychopata, který je zatáhne do dobře promyšlené smrtící soutěže. Pravidla jsou jednoduchá – kdo chce přežít, musí zabít ty ostatní. Kamarády i páry čeká zkouška důvěry. Vztahy se začínají rozpadat, napětí roste a naděje na přežití slábne. Domů se dostane jen jeden. Kdo přežije? Někteří budou bojovat pro lásku, někteří pro přežití, ale všichni se změní. Protože hluboko uvnitř jsme všichni zabijáci…
Kill Theory
Hra na vraha Continue reading „Hra na vraha (2009)“

Zůstaň hladový (1976)

Mocná korporace se snaží koupit celou čtvrť a přestavět ji se značným ziskem. Joe Santo (Arnold Schwarzenegger) je majitelem malé posilovny nazvané Olympic, kde se připravuje na brzké kulturistické klání Mr. Universum a o prodeji nechce ani slyšet. Craig Blake (Jeff Bridges) je najat, aby ho přesvědčil k prodeji, ale brzy začne mít místní lidi rád a zamiluje se i do Joeovy přítelkyně Mary Farnsworth (Sally Field). Ale korporace se tak lehce nevzdává.
Arnold Schwarzenegger dostal za tuto roli Zlatý Glóbus za nejlepší herecký filmový debut roku.
Zůstaň hladový
Stay Hungry Continue reading „Zůstaň hladový (1976)“

Colors of Love (2021)

Keď knihovníčka Taylor Harris (Jessica Lowndes) náhle stratí prácu, presťahuje sa späť do svojho malého domovského mesta v Montane, kde chce bratovi pomôcť zachrániť malý hotel pred magnátom Joelom Sheenanom, ktorý ho chce zrekonštruovať. Do všetkého však zasiahne láska.
Colors of Love Continue reading „Colors of Love (2021)“

Co jsme viděli, co jsme slyšeli (2021)

Mladý pár se poté, co manžel dokončí vzdělání, přestěhuje z města na venkov do starobylého domu. Manžel získává prestižní místo na zdejší škole a vede si dobře, je velmi oblíbený, jak mezi svými kolegy, tak mezi studenty. Vše se zdá být v pořádku, ale na mladou ženu číhají nástrahy děsuplného a tajemstvím opředeného domu. Pomalu začíná odkrývat nejen strašidelný dům, ale hlavně svého manžela.
Co jsme viděli, co jsme slyšeli
Things Heard & Seen Continue reading „Co jsme viděli, co jsme slyšeli (2021)“