Bez východiska (2022)

Počas snehovej búrky je Darby (Havana Rose Liu) nútená stráviť noc v budove so štyrmi cudzími ľuďmi. Počas hľadania signálu na parkovisku zistí, že v jednom z áut je spútané malé dievčatko. Jeho únoscom musí byť jeden z ľudí vo vnútri, takže je len na nej, aby zistila, kto ním je.
Bez východiska
No Exit
Continue reading „Bez východiska (2022)“

Pach krve 7 (2021)

Partia kamarátov prichádza do Apalačských vrchov, aby sa v miestnych lesoch odreagovali. Po príchode na miesto sa dostanú do konfliktu s miestnymi, ale neprikladajú tomuto incidentu žiadnu váhu. Situácia sa ale zhorší, keď sa v miestnych lesoch stratia a jeden z nich príde o život. Ani len netušia, že práve vkročili na miesto obývané tajomným spolkom nazývaným Nadácia, ktorý z nečakaných návštevníkov nemá vôbec radosť.
Wrong Turn
Pach krve 7 Continue reading „Pach krve 7 (2021)“

Rýchlo a zbesilo 2 (2003)

Voľné pokračovanie úspešného filmu, v ktorom hlavnú úlohu opäť zohrali rýchle autá a nelegálne pouličné preteky v špeciálne upravených automobiloch. Nasledujúci príbeh nás tentoraz zavedie do Miami. Policajt Brian O’Connor zlyhal pri vyšetrovaní svojho posledného prípadu. On sám sa síce cíti ako obeť, ale zároveň si je vedomý toho, že za svoj prehrešok musí tvrdo platiť. Preto bol nútený opustiť Los Angeles a nový prípad vníma ako svoju poslednú šancu. Hlavným podozrivým je tentoraz bohatý obchodník, ktorý si s najväčšou pravdepodobnosťou perie špinavé peniaze pre medzinárodný kartel. Všetko realizuje pod rúškom vývozových a dovozových aktivít. Viac ako rok je sledovaný colníkmi i políciou, jediným výsledkom je však poznanie, že Carter Verone má živé styky s organizátormi adrenalínových automobilových pretekov. Vyriešenie prípadu teraz stojí na Brianovi, ktorý už nemá čo stratiť…
Rýchlo a zbesilo 2
Rychle a zběsile 2
2 Fast 2 Furious
The Fast and the Furious 2 Continue reading „Rýchlo a zbesilo 2 (2003)“

Divoký Spirit (2021)

Lucky Prescottová nikdy nepoznala svoju matku, odvážnu krasojazdkyňa z Miradera. Malé mestečko v srdci americkej divočiny preslávila neuveriteľnými krasojazdeckými kúskami, na jeden z nich žiaľ zaplatila životom. Lucky kvôli tomu vyrastala ako mestské dievča pod dohľadom prísnej tety Cory. Lenže keď je človek od prírody divoký, nedá sa úplne skrotiť. Lucky má na konte viac malérov, než by bolo zdravé. Keď Cora prestáva zvládať jej divokú povahu, rozhodne sa pre zmenu prostredia, a vyrazí s ňou do rodného Miradera. V ospalom malomeste sa Lucky príšerne nudí, lenže po stretnutí s nádherným a rovnako divokým Mustangom Spiritom sa jej dni razom zmenia na úžasné dobrodružstvo. Prežili by klasické priateľstvo na život a na smrť, keby sa na scéne neobjavila partia darebákov, ktorí majú v pláne Spirita chytiť, skrotiť a dobre speňažiť. A pretože sa im prvý krok podarí realizovať, musí sa Lucky vydať na mimoriadne nebezpečnú výpravu, aby svojho štvornohého priateľa zachránila. Cesta, ktorá ju čaká, však nevedie len k oslobodeniu zvieracieho priateľa, ale zároveň Lucky pochopí odkaz matky, ktorú nikdy nepoznala.
Divoký Spirit
Spirit Untamed Continue reading „Divoký Spirit (2021)“

Čas (2021)

Pre rodinu s dvoma malými deťmi to mala byť dokonalá dovolenka. Luxusný hotel v tropickom raji a hotelierov tip na tajnú pláž nasvedčujú tomu, že rodinná dovolenka bude podľa ich predstáv. Aj keď deti, by určite ocenili aspoň malé dobrodružstvo. Na prvý pohľad pláž naozaj nemá chybu – je nádherne piesčitá, obklopená skalami a blankytne modré more láka k tomu, aby ste do neho okamžite skočili. Na druhý pohľad už to také ideálne nie je, pretože z prítomnosti ďalších opaľujúcich sa turistov je jasné, že podobný „tajný“ tip dostalo omnoho viac ľudí, aj keď stále nejde o nič, čo by malo rekreantov znepokojovať. Problémy v raji sa prejavia až vo chvíli, keď deti na pláži nájdu opustené veci patriace iným hosťom hotela a z mora vytiahnu mŕtvolu. Než sa z prvotného šoku spamätajú, čaká ich oveľa väčší šok – všetci náhle, nevysvetliteľne, rapídne starnú, čo vidno najmä na deťoch. Tam, kde pred chvíľou stáli dvaja drobci, sú teraz vydesení tínedžeri na prahu dospelosti. Všetkým na pláži je vzápätí jasné, že ak sa chcú dožiť večera, musia okamžite vypadnúť. Lenže to nebude také jednoduché..
Čas
Old Continue reading „Čas (2021)“

Candyman (2021)

Jeho meno poznajú všetci, ale vysloviť si ho netrúfne nikto. Kultový hrdina všetkých strašidelných historiek, ktorého poznávacím znakom je zlovestný hák natretý medom a roj včiel. Stačí ho päťkrát vyvolať pred zrkadlom a on sa objaví – tentokrát v galérii moderného umenia. Mladý výtvarník Anthony má pocit, že jeho kariéra stagnuje a on potrebuje nový impulz, aby mohol pokračovať v tvorbe. Jedného dňa mu kamarát porozpráva tragický príbeh o tom, ako sa zrodil muž s hákom a prečo začal vraždiť. Anthony je tou legendou úplne fascinovaný a začne pátrať po ďalších okolnostiach. Jeho obrazy zrazu získavajú temný nádych a postupne sa na nich začína objavovať jediná tvár…
Candyman Continue reading „Candyman (2021)“

Policajt zo škôlky (1990)

John Kimble je tvrdý policajt z L.A., už léta pátrá po drogovému dealerovi Cullenu Crispovi. Zdá se, že jedinou osobou, která ho může usvědčit ze zločinů, které spáchal, je jeho bývalá manželka, která není k nalezení. Kimble vypátrá jméno školky v Oregonu, kam chodí její syn. Nic nejde podle plánu a Johna čeká nejnáročnější úkol jeho kariéry, bude muset učit v mateřské školce! Jeho kolegyně Phoebe, která se tam měla ucházet o místo učitelky, onemocněla a on je nucen nastoupit místo ní. Kimble bude se muset naučit získat si respekt u houfu capartů bez toho, aniž by prozradil své pravé poslání. Bandu mrňat, která ho nejprve skoro zničí, nakonec zkrotí a získá si jejich lásku. Poklidná atmosféra ale netrvá dlouho. Na scénu přichází bezcitný Crisp, který si přijel pro syna.
Policajt ze školky
Policajt z mateřské školky
Kindergarten Cop
Policajt zo škôlky Continue reading „Policajt zo škôlky (1990)“

Wrong Turn (2021)

Jen a skupina přátel se vydají na túru po Appalachian Trail. Přes varování, aby se drželi stezky, se turisté vydají z cesty a příjdou do země obývané nadací The Foundation, skrytou komunitou obyvatel hor, kteří žijí v horách stovky let a používají smrtící prostředky k ochraně svého způsobu života.
Wrong Turn Continue reading „Wrong Turn (2021)“

Fakjú pán profesor 3 (2017)

Zeki Müller už po třetí bojuje proti německému vzdělávacímu systému. Tentokrát jde ale do tuhého. Jeho svěřenci mají před maturitou, ale musí podstoupit zásadní testy, které odhalí úroveň jejich vzdělání. Hrozí totiž, že by k maturitě nemuseli být připuštěni a Zeki by přišel o práci.
Už potřetí a naposledy přichází nekorektní komedie, v jejímž popředí krom oblíbeného kantora pana Müllera tentokrát stojí především „inteligentka“ Chantal.
Fakjů pane učiteli 3
Fack ju Göhte 3
Suck Me Shakespeer 3
Fakjú pán profesor 3 Continue reading „Fakjú pán profesor 3 (2017)“

Ako dostať deda z domu (2020)

Peter (Oakes Fegley) žije se svou sestrou Miou (Laura Marano) a rodiči Sally (Uma Thurman) a Arthurem (Rob Riggle) v rodinném domě. Většinou vládne pod jejich střechou harmonie, a pokud někdy někdo chce svůj klid, prostě se stáhne do svého pokoje. To se však změní, když se k nim po smrti babičky nastěhuje Peterův dědeček Ed (Robert De Niro). Peter miluje svého dědečka, ale také svou vlastní ložnici. A ačkoli se Ed původně usadil v podkroví, jeho nemocná noha mu brzy znemožní tam bydlet. Peter by se tedy měl vzdát svého dětského pokoje, aby tam mohl žít dědeček. Ale Petr se pokojíku nechce vzdát bez boje a snaží se dědečka ze svého království vypudit všemi možnými způsoby…
Děda, postrach rodiny
The War with Grandpa
Roomies
Ako dostať deda z domu Continue reading „Ako dostať deda z domu (2020)“