Hunter Killer: Neviditeľný zabijak (2018)

Severný ľadový oceán je miestom, kde sa studená vojna medzi západom a Ruskom nikdy neskončila. Mimo dosahu ľudských očí tú prebiehajú nebezpečné hry, provokácie a dokazovanie sily. Najmodernejšie nukleárne ponorky na oboch stranách majú nepriateľa odstrašiť od útoku, ktoré by mal za následok rovnako strašnú odvetu. Hry sa však skončili! Ruská ponorka pod hladinou pošle bez varovania svojho soka na dno. Nad hladinou potom zmizne ruský prezident a velenia nad armádou aj nukleárnym arzenálom sa ujíma nebezpečný admirál s túžbou svoju mocnú armádu konečne použiť. Vojna už nie je len hrozba, vojna sa pomaly začína. Kým na súši uprostred nepriateľského územia má americké komando za úlohu nájsť a zachrániť ruského prezidenta, pod vodou je povolaná do akcie špeciálna útočná ponorka na čele s kapitánom Joeom Glassom (Gerard Butler). Ten musí využiť svoje dlhoročné skúsenosti z podmorských hier na mačku a myš a dostať sa až do tyla nepriateľských vôd. A v prípade nutnosti zaútočiť. Pri svojej misii v hlbinách nájde nečakaných protivníkov aj spojencov.
Hunter Killer: Neviditeľný zabijak
Útok z hlubin
Hrozba z hlubin Continue reading „Hunter Killer: Neviditeľný zabijak (2018)“

Gump – pes, ktorý naučil ľudí žiť (2021)

„Som Gump a bol som túlavý pes.“ Ono vlastne každý pes je v sebe tak trochu túlavý do tej doby, kým nájde svoje šťastie, a to šťastie nájde pes len s človekom. Môj príbeh je o hľadaní psieho šťastia a tiež o prekážkach na ceste k tomu správnemu človeku. Je o sile nezlomnosti, ktorá sa ukrýva v každom psovi. Áno, aj v tom vašom, vo vašej čivave, ktorá na vás čaká celý deň, kým prídete z práce. Aj v tom buldokovi, ktorý za vami pomaličky kráča a sotva chytá dych. Dám svoju dušu za to, že keby vám niekto chcel na tomto svete ublížiť, tak až potom spoznáte, aké silné má váš pes srdce a čo jeho láska k vám znamená. Tento film vám tak otvorí oči, pretože čo človek v psom srdci zničí, to môže zasa len človek uzdraviť. Rodinný film režiséra F.A. Brabca je o svete videným očami túlavého Gumpa. O svete, o ktorom mnoho z nás veľa nevie. O tom, ako nás vidia zvieratá a ako je ten náš svet pre ne dôležitý. Ten svet, ktorý im dáva domov, silu, nádej, ale taktiež bolesť. Dobrodružný príbeh skutočných psích hrdinov a ľudí okolo nich.
Gump – pes, ktorý naučil ľudí žiť
Gump – pes, který naučil lidi žít Continue reading „Gump – pes, ktorý naučil ľudí žiť (2021)“

Vyšehrad: Seryjál (2021)

Nazrite do duše a života kontroverzného futbalistu Laviho a života futbalového klubu SK Slavoj Vyšehrad. Julius Lavický (Jakub Štáfek) alias Lavi – futbalista, ktorý z veľkého futbalového sveta Sparty Praha „padol“ do FK Slavoj Vyšehrad. Vulgárny, nekorektný, netaktný, hrubý a predsa ho majú všetci radi. Navyše je to skvelý futbalista. Jarda Mizina (Jakub Prachař) – jediný kamarát Julia Lavického. A zároveň jeho manažér. Má všetky vlastnosti moderného hráčskeho agenta. Vychytralosť, servilnosť, neodbytnosť a istú dávku bezcharakternosti, bez ktorej by s Lavim nemohol spolupracovať. Peniaze sú pre neho veľká motivácia. Král (Ondřej Pavelka) – Manažér FK Slavoj Vyšehrad, ktorý ako jediný je ochotný dať šancu aj takému hráčovi ako je Lavi. Férový, nepodplatiteľný a tolerantný šéf. Poďte s nami sledovať Laviho v možno najhoršej situácii, v ktorej sa doteraz ocitol. Keď len v tielku a trenírkach, ohorený a dobitý sedí spútaný na stoličke v pripravenej mučiarni a snaží sa spomenúť, čo ho do tejto situácie priviedlo. Bol to snáď jeho príchod do futbalového klubu „Vyšehrad“ ? Alebo majiteľovi nového klubu došla trpezlivosť ? Alebo za to môže jeho „behanie“ za trénerovou ženou či predaný zápas?
Vyšehrad: Seryjál
Continue reading „Vyšehrad: Seryjál (2021)“

Honba na vraha (2015)

Agenti FBI se neúspěšně snaží chytit sériového vraha, který popravuje nemocné lidi. Pachatel nezanechává žádné stopy, a tak chtějí k případu povolat psychologa s výjimečnými schopnostmi. Ten se ale ještě nevzpamatoval z rodinné tragédie a nechce se do pátrání zapojovat…
Honba na vraha
V mysli vraha
Solace Continue reading „Honba na vraha (2015)“

Annette (2021)

Stand-up komik Henry (Adam Driver) sa zamiluje do Ann (Marion Cotillard), svetoznámej opernej speváčky. Ich život sa obráti naruby, keď sa im narodí tajomné dievčatko Annette s výnimočným darom. Dlho očakávaný muzikál vizionárskeho režiséra Leosa Caraxa s hudbou kapely Sparks začne tohtoročný ročník festivalu v Cannes. Divákov vezme na nevšednú cestu plnú lásky, vášne a slávy.
Annette Continue reading „Annette (2021)“

Prci, prci, prcičky 2 (2001)

Nemotorný Jim Levenstein (Jason Biggs), sympatický Kevin Myers (Thomas Ian Nicholas), športovec Chris „Oz“ Ostreicher (Chris Klein), intelektuál Paul Finch (Eddie Kaye Thomas) a frajer Steve Stifler (Seann William Scott) majú za sebou rok „pôstu“ na univerzite – a pred sebou letné prázdniny! Prenajatý dom na pláži dáva každému z nich nádej na skvelý sex. Ich túžba po aspoň jednej búrlivej sexuálnej noci je taká veľká, že prijmú aj brigádu, len aby si zarobili nejaký ten dolár na prilepšenie, a tým si zvýšili svoje šance. Lenže správny sex praktizujú minimálne dvaja a v tom je i tentoraz problém. O dievčatá, ktoré by mali pochopenie pre ich hobby je totiž núdza a chlapci to s nimi majú skrátka ťažké… Jedinou nádejou je dlho a starostlivo pripravovaná párty, ktorá sa však i tentoraz vymkne ich kontrole – a nikto na ňu nepríde!
Prci, prci, prcičky 2
Prci, prci, prcičky 2: Pikantné pokušenie
American Pie 2
Secret Disguise Continue reading „Prci, prci, prcičky 2 (2001)“

Dívka ve sklepě (2021)

Sarah Codyová se těší na své osmnácté narozeniny. Právě poznala svou první lásku, Christophera. Za ním i přes nesouhlas svého otce tajně uteče na večírek. Netuší, že pro jejího otce Dona to je posledním stimulem, aby začal uskutečňovat svůj zvrhlý plán. Don je rozhodnut svou vzpurnou dceru zavřít v tajné místnosti ve sklepě. Jednoho dne ji skutečně pod záminkou, že potřebuje pomoci s těžkou bednou, naláká do sklepa, kde ji uzamkne v bývalém protiletadlovém krytu (dům ho má). Sarah je v šoku. Snaží se volat o pomoc, nikdo ji ale neslyší. Po několika dnech ji Don dokonce ve sklepě znásilní a zbije. Na policii nahlásí ztrátu dcery, tváří se, že nezdárná dívka utekla s nějakým mužem. Ze dnů Sářina nedobrovolného vězení se stanou roky. Při svém pobytu Sára svému zvrhlému otci porodí několik dětí, o které se v nuzných podmínkách vzorně stará. Naučí je dokonce číst a psát. Celou dobu ovšem také myslí na svého bývalého přítele Christophera. Ten ostatně Sáru stále hledá, podaří se mu ji najít…?
Dívka ve sklepě
Girl in the Basement Continue reading „Dívka ve sklepě (2021)“

Strach (1996)

Steve Walker (William Petersen) mal dobrú prácu ako architekt a v Seattli krásny dom s vyhliadkou na jazero. Jeho nová manželka Laura (Amy Brennemanová) ho veľmi miluje, jej syn Toby (Christopher Gray) ho berie ako vlastného otca a jeho šestnásťročný dcéra Nicole (Reese Witherspoonová) je pre neho všetkým. To všetko sa však zmení v okamihu, keď sa Nicole so svojou najlepšou kamarátkou Margo Masseovou (Alyssa Milanová) vyberie na večierok do problémového klubu a zoznámi sa tam s očarujúcim mladíkom Davidom McCallom (Mark Wahlberg). Zaľúbia sa do seba, začnú spolu chodiť a Stevea, ktorý mladíkovi neverí a nepáči sa mu, že by mal byť prvou vážnou známosťou jeho dcéry, nikto neberie vážne. Všetko sa totiž zdá v poriadku. To však len do chvíle, kým Nicole nezačne o svojej novej láska pochybovať. Nežný krásavec David sa razom zmení na násilníka, ktorý začne terorizovať nielen ju, ale aj jej priateľov dokonca i rodinu. Vyjde najavo, že David je nielen bezohľadný násilník, ale navyše sa „živí“ ako drogový díler, a pretože sa nemieni Nicole vzdať, je odhodlaný získať ju späť za každú cenu…
Strach
Milenec alebo vrah
Milenec nebo vrah
Fear Continue reading „Strach (1996)“

Černá Vdova (2021)

Po narodení je Čierna vdova, známa aj ako Natasha Romanova (Scarlett Johansson) odovzdaná do KGB, kde ju pripravujú aby sa stala ich ultimátnym agentom. Keď sa Z.S.S.R. rozpadne a vláda sa ju snaží zabiť, akcia sa presunie do dnešného New Yorku, kde pracuje ako nezávislý agent.
Blue Bayou
Black Widow
Černá Vdova Continue reading „Černá Vdova (2021)“

Jednotka samovrahov (2016)

Je super pocit, byť zlým… Zhromaždite tím tých najnebezpečnejších väznených super zločincov na svete, dajte im do rúk najsilnejšie zbrane z vládnych zdrojov a pošlite ich na misiu, ktorej cieľom je poraziť záhadnú a nepremožiteľnú bytosť. Dôstojníčka americkej tajnej služby Amanda Waller je presvedčená, že to zvládne iba tajne zvolaná skupina nesúrodých, nenapraviteľných jednotlivcov, ktorí nemajú čo stratiť. Ako to však dopadne, keď si členovia jednotky uvedomia, že neboli vybraní, aby uspeli, ale za trest poslaní do vopred prehratého boja? Budú spoločne bojovať až do posledných síl, alebo sa rozhodnú byť každý za seba?
Jednotka samovrahov
Sebevražedný oddíl
Suicide Squad Continue reading „Jednotka samovrahov (2016)“

Deň víťazstva (2006)

Každý národ potřebuje své hrdiny. Strhující epos z druhé světové války, kdy v řadách de Gaullovy osvobozenecké armády bojovaly africké jednotky. Na krvavé cestě od Marseille po Alsasko zjišťují, že jsou a pro Francii zůstanou občany druhého řádu, kteří nikdy nebudou povýšeni, přesto jsou ochotni položit své životy. Film byl natočen podle skutečné události.
Den vítězství
Domorodci
Deň víťazstva
Days of Glory Continue reading „Deň víťazstva (2006)“

Eurotrip (2004)

Scott právě odpromoval, ale ten samý den se s ním rozešla jeho přítelkyně Fiona. Na promoční párty se Scott opil a poslal ne zrovna lichotivý e-mail svému německému kamarádovi, se kterým si píše nějakou dobu. Pak zjistí, že Mike je vlastně Mika, která vypadá jako pořádná sexbomba, která chtěla za Scottem přijet. Po nelichotivém e-mailu se však Mika naštvala a nemá zájem Scotta ještě někdy vidět. Scott se rozhodne zachránit tento vztah za každou cenu. A tak se vydává napříč Evropou společně se svým kamarádem Cooperem a dvojčaty Jamiem a Jenny. Začíná strastiplná cesta do Berlína, která vede přes fotbalový Londýn, romantickou Paříž, město volné zábavy Amsterodam, papežský Vatikán ale taky přes Bratislavu, která vypadá jako sousední město Černobylu až do Berlína. Bude však mít Mika zájem Scotta ještě někdy vidět?
Eurotrip Continue reading „Eurotrip (2004)“

Next (2007)

NEXT je adaptací povídky Golden Man od jednoho z největších velikánů světové sci-fi literatury P.K. Dicka. Cris Johnston (N. Cage) je obdařen schopností vidět do budoucnosti a také určovat správný tok budoucího času. Novodobý mesiáš, který musí spasit lidstvo a především svou rodinu. Někdy to ale osud zařídí tak, že si musíte vybrat jedno, nebo druhé… Možná ale existuje ještě nějaká DALŠÍ… možnost. Každému, kdo si přečte jména tvůrců, musí být jasné, že nás letos na jaře čeká dokonalá akční podívaná se sílou bomby hromadného ničení.
Next Continue reading „Next (2007)“

Noc v Roxbury (1998)

Vypadá to, že Steve a Doug Butabiovi se nikdy nedostanou na seznam hostů slavného tanečního klubu Roxbury. Jenže když se setkají s jedním jeho řádným členem, zdá se, že mají vyhráno. Jejich nový kamarád propašuje dvojici dovnitř a bratři se tak ocitnou přímo uprostřed třpytivého světa, o němž dosud jen snili. To je ale trefa! Bratři Butabiové přece nejsou žádná béčka a odteď to chtějí dokázat celému světu…prostě to roztočit!
Noc v Roxbury
A Night at the Roxbury Continue reading „Noc v Roxbury (1998)“

De-Lovely (2004)

Muzikálový snímek režiséra Irwina Winklera s hvězdným hereckým a pěveckým obsazením je portrétem legendárního amerického skladatele Cola Portera, přinášejícím řadu jeho nezapomenutelných písní. Život Colea byl divoký, nekonvenční a nespoutaný, právě tak jako jeho láska k manželce Lindě. Benátky, Paříž, Broadway či Hollywood, to byly nádherné kulisy jejich vášnivého vztahu, který čas od času narušovaly Coleovo výstřelky. Linda nikdy nepřestala být jeho múzou, jež ho inspirovala k napsání nejslavnějších písní 20. století. Ve filmu ji ztvárňuje půvabná Ashley Juddová. Písňové hity uslyšíme např. v podání Alanis Morissette, Robieho Williamse, Natalie Coleové a dalších hvězd.
De-Lovely Continue reading „De-Lovely (2004)“

Nech vojde ten pravý (2010)

Los Alamos, Nové Mexiko. Dvanásťročný Owen (Kodi Smit-McPhee) je osamelý chlapec, ktorého v škole šikanujú a doma zanedbávajú rodičia pred rozvodom. Onedlho sa do susedstva prisťahuje dievča v rovnakom veku, spolu so starším mužom, zrejme svojím otcom. Dievča sa predstaví Owenovi ako Abby (Chloë Grace Moretzová) a oznámi mu, že nemôžu byť priateľmi. Napriek tomu sa v noci stretávajú alebo komunikujú cez stenu morzeovkou. Ale aj to len v noci… Owen tuší, že záhadná Abby nie je obyčajné dievča a skrýva nejaké desivé tajomstvo. Aj napriek tomu sa však neustále zbližujú a Abby sa stane Owenovou dôverníčkou. Chlapca neodradia ani záhadné a nevyjasnené vraždy, ku ktorým dochádza v blízkom okolí. Možno už tuší, že sa skamarátil s mladou upírkou, ktorá žije v utajení so svojím strážcom a opatrovníkom.
Ať vejde ten pravý
Let Me In
Nech vojde ten pravý Continue reading „Nech vojde ten pravý (2010)“

Legenda menom Bruce Lee: Cesta za slávou (2008)

Píše se rok 1940. V San Franciscu se narodil chlapec, který se měl jednou provždy stát legendou kung-fu. Když se po dětství a dospívání v Hongkongu ocitá bez prostředků zpět v USA, netuší nikdo z pozdějších žáků jeho školy bojových umění, že se z jejich dokonalého učitele jménem Bruce Lee (Kwok-Kwan Chan – Kung-fu mela, Shaolin fotbal) stane jednou i nesmrtelná hvězda filmového plátna. Toto je první část příběhu vyprávějící pravdivě cestu Bruce Leeho za slávou.
Legenda jménem Bruce Lee – Cesta za slávou
The Legend of Bruce Lee
Legenda menom Bruce Lee: Cesta za slávou Continue reading „Legenda menom Bruce Lee: Cesta za slávou (2008)“