Posledný dom naľavo (2009)

Oko za oko, zub za zub. Čo by ste urobili človeku, ktorý ublížil vašim najbližším alebo dokonca vašim deťom?
Plavecká šampiónka Mari Collingwoodová prišla s rodičmi stráviť prázdniny na ich letné sídlo schované uprostred hlbokých lesov. Idyla sa však rozplynie hneď po príchode, keď sa Mari rozhodne navštíviť dávnu kamarátku Paige a spoločne vojdú do cesty psychopatovi a jeho kumpánom na úteku z väzenia. Krug sa chce nepohodlných svedkýň zbaviť. Paige zavraždí, ale Mari – aj keď znásilnená a postrelená – dokáže utiecť. Snaží sa dostať k rodičom, ale do ich domu tiež smerujú kroky zabijakov, ktorí sa potrebujú schovať pred blížiacou sa búrkou. Manželia Emma a John sú k hosťom spočiatku veľmi milí, no keď do domu dorazí aj ich polomŕtva dcéra Mari, konečne zistia, koho majú pod strechou. Rodičia vezmú situáciu do vlastných rúk a nemilých návštevníkov náležite potrestajú…
Posledný dom naľavo
Poslední dům nalevo
The Last House on the Left Continue reading „Posledný dom naľavo (2009)“

Útok na Biely dom (2013)

Policajt John Cale (Channing Tatum) sa práve dozvedel, že nezískal svoju vysnívanú prácu v tajných službách. Chcel chrániť prezidenta Jamesa Sawyera (Jamie Foxx). Keďže však nechce sklamať svoju dcéru, zoberie ju na prehliadku Bieleho domu vo chvíli, keď vládne sídlo obsadí skupina ťažko ozbrojených útočníkov. Dramatické okolnosti ho prinútia skočiť rovnými nohami do akcie, aby zachránil nielen svoje dieťa, ale aj prezidenta a celú krajinu.
Útok na Biely dom
Útok na Bílý dům
White House Down Continue reading „Útok na Biely dom (2013)“

Oheň na nebesiach (1993)

5. listopad 1975. Parta lesních dělníků přichází v Arizoně oznámit policii, že pohřešují kamaráda Travise Waltona. Místní šerif Blake Davis povolá k případu šerifa Franka Walterse, nejlepšího vyšetřovatele v kraji. Předák Mike mu vypráví, jak se vše seběhlo: po skončení práce, už za tmy, viděli před sebou záři, a když přijeli blíž, uviděli podivné vznášející se těleso. Všichni byli zděšeni, jen Travis vystoupil z auta a šel si těleso prohlédnout zblízka. Tam upadl po zásahu neviditelné síly na zem, ostatní zpanikařili a ujeli. Walters je přesvědčen, že někdo z party Travise zabil a ostatní ho kryjí. Všichni podstoupí test na detektoru lži, ale zdá se, že si nikdo z nich příběh nevymyslel. Druhý test ovšem všichni odmítnou. Po pěti dnech se Travis telefonicky ozve Waltersovi. Ten pro něj okamžitě jede a najde ho zcela vyděšeného. Odveze ho do nemocnice. Po propuštění z ní si Travis začíná pomalu vybavovat vše, co v uplynulých dnech prožil…
Oheň na nebesiach
Oheň v oblacích
Fire in the Sky Continue reading „Oheň na nebesiach (1993)“

Všetko najhoršie 1 (2017)

Ako by sa vám páčilo uviaznuť v časovej slučke, kde by ste prežívali ten istý deň, stále dokola? A práve na svoje narodeniny? A ako by sa vám páčilo, keby vás na jeho konci zakaždým niekto zabil? Pritom, keď sa vysokoškoláčka Tree prebudila, bolo všetko normálne. Hoci, otvoriť oči v posteli cudzieho chlapca, ktorý na vás vydesene zíza, a vôbec nič si nepamätať, to úplne bežné nie je. Lenže Tree je tak trochu neposlušné dievča, ktoré sa s ničím a nikým nepára, a podobné veci sa jej stávajú celkom bežne. A zajtra to bude asi podobné, pretože Tree má dnes narodeniny a večer sa chystá trochu žúrovať. Plány a krčnú tepnu jej však pretne indivíduum s maskou. Keď sa Tree prebudí, nie je ani v nemocnici, ani na onom svete, ale v rovnakej cudzej posteli rovnakého cudzieho chlapca. Že by to bol len zlý sen? To sotva, zvlášť keď sa to, čo sa v ňom odohralo, až príliš podobá prežívanej realite. S ďalším prebudením už Tree začína byť jasné, že sa ocitla v nočnej more, ktorá neskončí, kým neodhalí identitu vraha s maskou. A tak sa stáva vyšetrovateľkou vlastnej vraždy, ktorá má oproti vrahovi jednu veľkú výhodu – vie, čo sa stane v každej nasledujúcej minúte, a môže sa na to pripraviť. Doterajším správaním si však zarobila na peknú hŕstku nepriateľov a pod maskou zabijaka sa môže skrývať ktorýkoľvek z nich. Tree si navyše nikdy nemôže byť istá tým, že ďalšiu smrť prežije.
Všetko najhoršie
Všechno nejhorší
Happy Death Day Continue reading „Všetko najhoršie 1 (2017)“

Stiahni ma do pekla (2009)

Hororový příběh si pohrává s myšlenkou, že nakrknout starou cikánskou čarodějnici se nevyplácí. Mladá bankovní úřednice Christine (Alison Lohman) se pokouší jedné takové pomoct s nesplácenou hypotékou. Nadřízený však její snahu stopne, aniž by věděl, jaké následky to pro Christine bude mít – smrtící kletbu! Od této chvíle začíná zběsilá snaha mladé dívky o záchranu své duše, po které se sápou pekelné spáry staré čarodějnice.
Stiahni ma do pekla
Stáhni mě do pekla
Drag Me to Hell Continue reading „Stiahni ma do pekla (2009)“

Zlaté pobrežie (2015)

Píše sa rok 1825, no v niektorých častiach budúceho Nemecka ešte stále existuje nevoľníctvo. Mladá Gisela, ktorá slúži v bohatej šľachtickej domácnosti, túži po inom živote. Jej jedinou spriaznenou dušou je Walter, s ktorým vyrastala. Po ďalšom prísnom treste už nechce ďalej znášať poníženie a presviedča Waltera, aby s ňou ušiel do Ameriky. Walter však odmieta, lebo pán mu sľúbil zlepšenie postavenia. To veľmi ťažko znáša mladý gróf, ktorý žiarli na Walterove úspechy a okrem toho je posadnutý Giselou, ktorá ho stále odmieta.
Zlaté pobrežie Continue reading „Zlaté pobrežie (2015)“

Oslo (2021)

Jak vedly tajné aktivity, kódované rozhovory, nesourodá přátelství a tichá hrdinství norského páru a angažované izraelsko-palestinské skupiny k mírové dohodě v Oslu v roce 1993? Film, který je adaptací stejnojmenného divadelního dramatu ověnčeného cenou Tony, je inspirován skutečným příběhem o vyjednávání mezi nesmiřitelnými nepřáteli.
Oslo Continue reading „Oslo (2021)“

Čierny panter (2018)

V neznámych afrických končinách, ďaleko v jednej z najhlbších džunglí sveta sa nachádza malá domorodá krajinka zvaná Wakanda. Jej na prvý pohľad zastaralí obyvatelia sú v skutočnosti najvyspelejšou civilizáciou na Zemi. Väčšinu vyspelých technológií vyvinuli najmä vďaka kovu zvanému vibranium, ktorý má schopnosť pohlcovať energiu. Svoje tajomstvo starostlivo ochraňujú, pretože ak by sa vzácny kov dostal do nesprávnych rúk, dôsledky pre ľudstvo by boli hrozivé. Hlavným strážcom Wakandy a jej tajomstiev je sám náčelník T´Challa, ktorý, v súlade s tradíciou svojej domoviny, nosí prezývku Čierny Panter…
Black Panther
Čierny panter Continue reading „Čierny panter (2018)“