Životní šance (2014)

Problémový a naštvaný jedenáctiletý sirotek Stet, který pochází z texaského městečka, skončí po smrti své svobodné matky v elitní hudební škole National Boychoir Academy na východě Spojených států. Stet sem vůbec nezapadne a s ostatními kluky si nerozumí. Záhy se ocitne v bitvě dvou vůlí s náročným sbormistrem, který rozpozná chlapcův mimořádný talent, zatímco se v něm snaží probudit tvůrčího ducha i lásku k hudbě. Herecká esa – včetně Dustina Hoffmana, Kathy Batesové, Eddieho Izzarda, Debry Wingerové, Joshe Lucase a Kevina McHalea – a zajímavá skupinka začínajících hvězd se v rolích učitelů a mladých zpěváků snaží probojovat ostrými celonárodními soutěžemi, aby povznesli chlapecký sbor na zcela novou úroveň a zazářili mezi konkurencí.
Životní šance
Boychoir
The Choir Continue reading „Životní šance (2014)“

Krvavý šport (1988)

Mladý vyznávač ázijských bojových umení Frank Dux (Jean-Claude Van Damme) pricestuje do Hongkongu, aby sa tam zúčastnil na tajnom turnaji a naplnil tak sen svojho učiteľa a trénera Tanaku (Roy Chiao). Účasť na turnaji však nie je iba otázkou cti, ale aj života a smrti. Súboje totiž neobmedzujú žiadne pravidlá, a tak môže Frank alebo zvíťaziť, alebo zomrieť. Prešiel síce perfektným výcvikom a s prvými súpermi sa popasuje pomerne ľahko, vo finále ho však čaká protivník najnebezpečnejší – známy Chong Li. Nielenže je to brutálny a bezohľadný vrah, ktorý s obľubou súperov zabíja či mrzačí, ale v okamihu, keď sa ocitne v úzkych, neváha siahnuť ani po zákerných metódach boja. Navyše Frank má v pätách dvoch prenasledovateľov z armády, keďže jeho nadriadený mu nepovolil účasť na turnaji a Frank utiekol z väzenia, kam ho umiestnili. Podarí sa Frankovi zvíťaziť a súčasne dokázať, že nedezertoval?
Krvavý šport
Krvavý sport
Bloodsport Continue reading „Krvavý šport (1988)“

Shoky & Morthy: Posledná veľká akcia (2021)

Shoky a Morthy jsou nejlepší kamarádi a zároveň úspěšní youtubeři, jejichž sláva ale začíná pomalu uvadat. Zatímco Morthy by rád skončil, Shoky vymýšlí, jak udělat videa zajímavější a … krvavější. Nakonec se vydávají na „poslední velkou akci“, která má zachránit jejich kanál i rozpadající se přátelství.
Shoky & Morthy: Posledná veľká akcia
Shoky & Morthy: Poslední velká akce Continue reading „Shoky & Morthy: Posledná veľká akcia (2021)“

Prci, prci, prcičky 1 (1999)

Jim Levenstein (Jason Biggs), Chris „Oz“ Ostereicher (Chris Klein), Paul Finch (Eddie Kaye Thomas) a Kevin Myers (Thomas Ian Nicholas) sú štyri exempláre nepoznamenaných študentov v rovnakom ročníku. Už sa pomaly začínajú bifľovať na maturity, ale stále nosia označenie „panic“. Teóriu už majú síce naštudovanú perfektne, no príležitosť stále nikde – všetky snahy o ľúbostné dobrodružstvá sa končia neúspechom. A tak sa táto štvorka rozhodne, že budú „skórovať“ skôr, než štúdium zavŕšia absolutóriom. Pochopiteľne, že nikto nechce byť posledný, takže sa začínajú preteky o stratu chlapčenskej nevinnosti. Jimovi sa páči exotická sexbomba Nadia (Shannon Elizabeth), Oz si hľadá citlivú dušu, ktorou bude zrejme roztomilá Heather (Mena Suvariová) zo speváckeho krúžku. Kevin už má svoje dievča Vicky (Tara Reidová), tá však stále čaká na správne miesto a správny čas. Najmenšie starosti si robí intelektuálny Finch, ktorému sa však veľmi nemilo pomstí spolužiak a znemožní ho pred celou triedou. Podarí sa chlapcom v dohodnutom termíne splniť dohodu?
Prci, prci, prcičky
Pikantné pokušenie
American Pie
East Great Falls High Continue reading „Prci, prci, prcičky 1 (1999)“

Pečovatelka Sarah (2021)

Sarah (Jodie Comerová) je chytrá, ale nikdy nezapadla do kolektivu, ani ve škole, ani v práci. Rodina ji utvrzovala v tom, že nikdy nic nedokáže, ale ona nečekaně najde své poslání jako ošetřovatelka v liverpoolském pečovatelském domě. Sarah má zvláštní talent navázat kontakt s obyvateli domova, zvláště pak se 47letým Tonym (Stephen Graham). Tony trpí Alzheimerovou chorobou, a tak musí dožívat své dny v ústavu, kde se jeho stav pomalu zhoršuje. Nemoc, díky níž se chvílemi stává velmi zmateným, u něho způsobuje výbuchy násilí, s nimiž si ostatní členové personálu nevědí rady. Sarah s ním však naváže skutečné pouto. Pak ale udeří březen 2020 a vše, čeho Sarah dosáhla, je ohroženo příchodem pandemie koronaviru.
Pečovatelka Sarah
Help Continue reading „Pečovatelka Sarah (2021)“

Útěk z Pretorie (2020)

Film je natočený podle knihy „Inside Out: Escape from Pretoria Prison“, kterou napsal jeden z uprchlíků, Tim Jenkin. Děj vycházející ze skutečných událostí vypráví příběh dvou jihoafrických politických vězňů Jenkina (Daniel Radcliffe) a Stephena Lee (Daniel Webber), kteří se spolu s dalšími zúčastnili vzpoury v ústřední věznici v Pretorii v roce 1979 poté, co byli obviněni a uvězněni za „produkci a distribuci 18 různých brožur zakázaných organizací“ během éry tzv. „apartheidu“ (politika rasové segregace) v Jižní Africe.
Útěk z Pretorie
Escape from Pretoria Continue reading „Útěk z Pretorie (2020)“

James Bond: Spectre (2015)

Záhadná zpráva z minulosti posílá Jamese Bonda na cestu za odhalením zlověstné organizace. Zatímco se M musí bránit politickému nátlaku, aby udržel tajnou službu při životě, Bond postupně odkrývá rozsáhlý podvod a odhaluje strašlivou pravdu, skrývající se za projektem SPECTRE.
James Bond: Spectre Continue reading „James Bond: Spectre (2015)“