Samotár (1987)

Dva stárnoucí policisté, přátelé Stan a Simon, chtějí podat výpověď a odjet na Antily dělat hoteliéry. Zajdou se rozloučit do nočního klubu, tam ale hledaný zločinec Schneider Simona zastřelí a uteče. Smutný Stan doma vyhodí obě připravené výpovědi a zůstane u policie, aby se mohl pomstít. Na to si ale musí počkat celé dva roky, než se objeví zprávy, že Schneider je zpátky ve Francii. Stan zatím vychovává Simonova syna a stal se šéfem protiteroristického oddělení. Když dojde ke krvavému přepadení auta s penězi, je Stan přesvědčený, že je to Schneiderovo dílo. Jeho šéf mu nevěří, Stan ale pátrá dál a používá k tomu jakékoli metody, včetně těch ne příliš legálních. Dopadnout Schneidera ale nebude vůbec jednoduché.
Samotár
Profesionál 2: Samotář
Le Solitaire Continue reading „Samotár (1987)“

Oheň (1991)

Hlavnými hrdinami príbehu, ktorý je nenásilným spojením katastrofického filmu a kriminálneho thrilleru, sú bratia Stephen a Brian McCaffreyovci (Kurt Russell, William Baldwin). Ten prvý patrí k najuznávanejším chicagským hasičom, druhý je čerstvým absolventom hasičskej akadémie. Napriek Stephenovmu nesúhlasu nastúpi Brian k prestížnej sedemnástej jednotke, kde on sám už dlho slúži pod vedením skúseného veterána Johna Adcoxa (Scott Glenn). Prvá akcia nedopadne pre Briana najlepšie, v horlivej snahe dokázať bratovi, že na to má, zachráni z plameňov ženu, o ktorej vzápätí vyjde najavo, že je iba figurína. Brian po čase uzná, že na takú náročnú prácu skutočne nestačí a prijme ponuku člena mestskej rady Martyho Swayzaka (J. T. Walsh) nastúpiť ako asistent požiarneho inšpektora Donalda Rimgalea (Robert De Niro). Ten práve vyšetruje záhadné výbušné požiare, ktorých obeťami sa stalo niekoľko mužov. Podľa všetkých znakov ide s najväčšou pravdepodobnosťou o dielo pyromana. Časom vyjde najavo, že všetci traja mŕtvi boli Swayzakovými kolegami vo firme Lakeside Dynamics a Brianovi sa s pomocou priateľky Jennifer (Jennifer Jason Leighová) podarí získať dôkazy usvedčujúce spoločnosť z podvodov. Aj sám Swayzak sa takmer stane obeťou vražedného útoku, Rimgale s Brianom ho však v poslednej chvíli zachránia. V prípade začína byť jasnejšie a Brian podľa niekoľkých indícií nadobúda podozrenie, že tajomným podpaľačom je Stephen…
Oheň
Backdraft Continue reading „Oheň (1991)“

Prvok, Šampón, Tečka a Karel (2021)

Prvok, Šampón, Tečka a Karel sú dlhoroční kamaráti v strednom veku, ktorí si na triednej stretávke po dvadsiatich rokoch priznajú, že nežijú tak, ako si predstavovali. A rozhodnú sa s tým niečo urobiť. Je možné riešiť krízu stredného veku provokatívnou hrou s takmer nesplniteľnými úlohami? Ako štyridsiatnik zistí, či je naozajstný chlap? Ako zabráni korózii svojich ideálov, rozplynutiu snov a scvrkávaniu semenníkov? Prvok, Šampón, Tečka a Karel sa pokúsia nájsť v sebe odvahu urobiť poriadnu kravinu ako zamlada. Alebo aspoň odvahu hovoriť za všetkých okolností to, čo si naozaj myslia. Kto splní úlohu, nie je „sráč“…
Prvok, Šampón, Tečka a Karel
Continue reading „Prvok, Šampón, Tečka a Karel (2021)“

Prci, prci, prcičky 8: Stretávka (2012)

Jablkový koláč ako trenažér prvého sexu už nečakajte. Inak sa ale hrdinovia komediálnej série Prci, prci, prcičky veľmi nezmenili, aj keď ako dospelí skôr než erotické úspechy zbierajú trapasy a straty. Trinásť rokov po tom, čo prvý diel vyvolal mohutnú erupciu pubertálnych komédií, sa na scénu vracajú prakticky všetci obľúbení „sexuálni štvanci“, vrátane Jimovho otca a Stiflerovej matky. Vy sa preto radšej pripravte. Pre istotu na všetko. Najvhodnejšou zámienkou na stretnutie všetkých postáv bola podľa scenáristov stretávka. Troška bilancovania – Jim (milovník koláčov) žije s Michelle (milovníčka hudobných táborov) v manželstve, ktorému pomaly dobieha zotrvačník. Oz (najväčší slušniak) je úspešný televízny šporťák, ale doma mu to neklape, pretože chodí s typickou blondínkou. Z Kevina sa stal podpapučiar. Finch sa snaží snaží vyzerať ako svätec, hoci v skutočnosti má od neho poriadne ďaleko. Akurát Stifler sa vôbec nezmenil. Stále je to magnet na problémy všetkého druhu. Táto stretávka však nebude len o bilancovaní. Partia si spomenie na to, čo veľkého od života očakávali a ako málo v skutočnosti dostali a rozhodnú sa to napraviť. Mať dobrý plán samozrejme nestačí…
Prci, prci, prcičky: Stretávka
Prci, prci, prcičky: Školní sraz
American Reunion
American Pie: Reunion
American Pie 4 Continue reading „Prci, prci, prcičky 8: Stretávka (2012)“

Som vrah (2016)

Príbeh založený na skutočných udalostiach, odohrávajúci sa v sedemdesiatych rokoch minulého storočia v Poľsku. Mladý a ambiciózny poručík milície, Janusz Jasinski (Miroslaw Haniszewski), dostane za úlohu chytiť sérioveho vraha žien Wieslawa Kalickeho, prezývaného Vampír (Arkadiusz Jakubik). Je však Wieslaw Kalicki skutočne najobávanejším sériovým vrahom alebo nevinnou obeťou systému?
Som vrah
Jsem vrah
Jestem mordercą
I’m a Killer Continue reading „Som vrah (2016)“

Legendárna partia (2012)

Skupina nejlepších hrdinů musí spojit své síly dohromady, aby porazili zlého ducha Pitche, který přebírá vládu nad světem tím, že v dětských srdcích vzbuzuje strach. Skupina, která se mu v tom pokusí zabránit, se skládá ze Santy Clause, Velikonočního Zajíce, Víly Zubničky, Sandmana a Jacka Frosta. Všichni jsou spíše superhrdinové, nežli jen obyčejné postavičky z knížek. Ovládají speciální schopnosti, které budou muset použít proti Pitchovi, aby ochránili svět před strachem.
Legendárna partia
Legendární parta
Rise of the Guardians Continue reading „Legendárna partia (2012)“

Battle Royale (2000)

42 studentů, 3 dny, 1 vítěz, žádná pravidla. Na úsvitu nového tisíciletí došlo k celonárodnímu kolapsu. Při 15% nezaměstnanosti se bez práce ocitlo 10 milionů lidí. Na 800 tisíc studentů přestalo chodit do školy a počet drobných zločinů se prudce zvýšil. Dospělí ztratili v mládež důvěru a začali se jí bát. To vyústilo ve školní reformu nového tisíciletí, tzv. zákon BR – Battle Royale. Letos byla z celkového počtu 43 tisíc devátých tříd vybrána 9. E ze střední školy v Zentsuji. Letošní hra je podle všeho napínavější než všechny předchozí.
Battle Royale
Batoru rowaiaru Continue reading „Battle Royale (2000)“

Expendables: Nezničiteľní (2010)

Stallone, Schwarzenegger, Rourke, Willis, Statham, Li, Lundgren…, to jsou Expendables, parta žoldáků, kteří se nebojí smrti a za pár babek pro vás udělají téměř cokoliv. Sotva se vrátí z jedné smrtonosné akce, hned se vrhnou do další, ještě nebezpečnější. Tentokrát je čeká peklo v Jižní Americe, kde mají svrhnout nemilosrdného diktátora. Tvrďák Barney Ross vede neohroženě svůj tým do akce. Něco tu ale nehraje…, a všichni si pomalu uvědomují, že se ocitli v pasti. Začíná boj o holý život, na jehož konci může být jen jeden vítěz.
Expendables: Postradatelní
Expendables: Nezničiteľní Continue reading „Expendables: Nezničiteľní (2010)“

Ja, zloduch 2 (2013)

Padouch Gru se polepšil, snaží se žít jako spořádaný otec tří adoptovaných holčiček. S doktorem Nefariem rozjel výrobu džemů, které jsou zatím dosti odporné chuti. Jednoho dne si ho povolá na pomoc šéf Antipadoušské ligy. Svět ohrožuje nový terorista, který ukradl látku, která mění cokoliv živého na zabíjející a nezničitelné monstrum. Gruovi se do toho moc nechce, když ale zjistí, že doktor Nefario od něj odchází hledat lepší práci, tak souhlasí. Jenže to nebyl jediný problém, kterému musel čelit. Nejstarší dcera Margo začíná pokukovat po chlapcích, zatímco nejmladší Agnes by k taťkovi ráda sehnala také nějakou tu mamku. A ke všemu se záhadně ztrácejí malí Mimoňové. Gru bude muset zmobilizovat všechny své padoušské schopnosti a spolu s tajnou agentkou Lucy Wildeovou odhalit, co za tím vším vězí.
Já, padouch 2
Despicable Me 2
Ja, zloduch 2 Continue reading „Ja, zloduch 2 (2013)“

Zulu (1964)

Film Zulu je strhující rekonstrukcí střetu u Rorke’s Drift, k němuž došlo roku 1879 v jihoafrickém Natalu. Čtyřtisícové vojsko zulských válečníků už zmasakrovalo obří britskou armádu a teď míří k mnohem menšímu cíli, základně Rorke’s Drift.
V lednu roku 1879 zahajují Britové válku proti Zulskému království, domorodému státu Jižní Afriky. Předpokládají, že s dobře vycvičenou a moderně vyzbrojenou armádou, která čítá na 1350 vojáků, dosáhnou snadného vítězství. Následuje však krvavý konflikt, v němž jsou Britové převálcováni čtyřtisícovým vojskem Zulů a téměř kompletně pobiti. Po tomto vítězství se zulští válečníci chystají zaútočit na malou základnu Rorke’s Drift, v níž 150 příslušníků britské armády hájí velké množství zásob. Ve středu 22. ledna 1879 se na ni zulští bojovníci během celého dne i noci opakovaně pokoušejí zaútočit, ale marně. Nedaří se jim prolomit její obranu a nakonec se stahují zpět na své území. Britská veřejnost, která následkem debaklu u Isandlwana lační po hrdinech, je výsledkem této odvážné akce nadšená a obránci Rorke’s Drift jsou vyznamenáni jedenácti Viktoriinými kříži.
Zulu Continue reading „Zulu (1964)“